Vampire Academy RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Игра на думи
Малкият параклис EmptyПет Окт 21, 2011 10:17 am by Таша Озера

» Да преброим до 1000
Малкият параклис EmptyПет Окт 21, 2011 10:16 am by Таша Озера

» Да преброим до 0
Малкият параклис EmptyПет Окт 21, 2011 10:16 am by Таша Озера

» Партньор за РП ?
Малкият параклис EmptyНед Сеп 18, 2011 2:09 pm by Натали Хоуп

» Герои на дампирите
Малкият параклис EmptyПет Сеп 16, 2011 11:56 pm by Lissa

» Малката къща на Беликов
Малкият параклис EmptyПон Авг 29, 2011 5:35 pm by Dimitri Belikov

» Кристалното езеро
Малкият параклис EmptyНед Авг 28, 2011 5:37 pm by Rose Hathaway

» Търси се ...
Малкият параклис EmptyЧет Юни 30, 2011 1:23 pm by Лекси Джоунс

» Спалнята на пазител Беликов.
Малкият параклис EmptyЧет Юни 02, 2011 3:38 pm by Rose Hathaway

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Календар Календар


Малкият параклис

3 posters

Go down

Малкият параклис Empty Малкият параклис

Писане by Lissa Dragomir Пет Апр 08, 2011 5:30 pm

Малкият параклис Paraklis%20SvEkaterina

Малкият параклис се намираше в края на двора. В събота ученици се събираха за литургията, а малцина пък откриваха обежище на тавана му.
Lissa Dragomir
Lissa Dragomir
The Big Boss
The Big Boss

Брой мнения : 38
Reputation : 0
Join date : 08.04.2011

https://vampire-academy-rpg.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Christian Ozera Нед Май 15, 2011 12:09 pm

Излязох,не можех да търпя,тихите им шушукания,мислейки ,че грозните им епитети,си остават,само за тях.но аз чувах всичко и се ядосвах,защо ме обвиняваха,за нещо ,за което нямах никаква вина ?Как можех да спра,родителите си да постъпят ,така,че после да очернят цялото име на фамилията ни и мене самия ?Запътих се към малкия параклис,но не влязох през главния вход имаше страничен,който водеше ,към тясно стълбище.Тук на тавана,можех да бъда сам ,със себе си,без да чувам,подигравките им и да виждам фалшивите им хладни усмивки,когато се обръщаха към мен.
Christian Ozera
Christian Ozera
Moroi King Family
Moroi King Family

Брой мнения : 25
Reputation : 0
Join date : 13.05.2011

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Lissa Нед Май 15, 2011 12:15 pm

След като не за първи път не знаех къде е Роуз, не знаех къде да отида, освен на тавана на параклиса. След като с нея се бяхме върнали, или по-скоро пазител Беликов ни беше открил и върнал, все още понякога се чуваха измислици какво сме правили извън Академията. Дразнех се на тези слухове и това беше мястото, където оставах сама с мислите си. Качих се на тавана и тогава открих, че явно няма да бъда сама.
-Да не би това да е и твоето скривалище - попитах Кристиан Озера, който изглежда щеше да ми е компания. И на него не му беше кой знае колко лесно, предвид шушуканията и по негов адрес.
Lissa
Lissa
The Big Boss
The Big Boss

Брой мнения : 27
Reputation : 0
Join date : 06.05.2011
Age : 28
Местожителство : Тук-там

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Christian Ozera Нед Май 15, 2011 1:07 pm

Обърнах се рязко ,когато почувствах ,че не съм сам,бях заел отбранителна позиция,дори,щях да използвам сила,за да изхвърля натрапника.Но добре ,че не го направих,беше Лиса Драгомир,още едно неразбрано същество.
- Здравей-поздравих я.Надявах се ,репутацията ѝ на мила и състрадателна ,да е вярна,не че исках да ме съжаляват,но и да ме гледат,с презрение,не исках.Но явно никога нямаше да получа уважение.Загледах се в Лиса,бях я срещал,няколко пъти,но всичко беше здравей и здрасти и сме се разминавали,никога не сме били,на саме или да сме си говорили.За това не знаех,дали тя би го искала,за това не казах нищо повече,оставих я,ако иска тя да продължи, разговора.
Christian Ozera
Christian Ozera
Moroi King Family
Moroi King Family

Брой мнения : 25
Reputation : 0
Join date : 13.05.2011

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Lissa Нед Май 15, 2011 1:13 pm

-Здравей - казах му и аз и седнах близо до него, като опънах крака напред. За известно време тишината взе надмощие на тавана. Нито аз ,нито той казвахме нещо.
-Криеш се от някой или просто искаш да си сам? - попитах го накрая, когато за около минута тишината беше направо плашеща.
Lissa
Lissa
The Big Boss
The Big Boss

Брой мнения : 27
Reputation : 0
Join date : 06.05.2011
Age : 28
Местожителство : Тук-там

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Christian Ozera Нед Май 15, 2011 1:17 pm

- Да се крия ?-казах с удивление,на мъж ,който би се крил,от някого ли ѝ приличах ?
- Не ,по скоро второто-тя ме погледна.
- Но нямам нищо против да останеш-усмихнах се.
- Ти си различна-казах,след кратко мълчание.
Christian Ozera
Christian Ozera
Moroi King Family
Moroi King Family

Брой мнения : 25
Reputation : 0
Join date : 13.05.2011

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Lissa Нед Май 15, 2011 1:21 pm

-Дори и да искаш няма да си тръгна. Аз първа си го видях местенцето - казах на шега и се облегнах на стената.
-Радвам се, че съм различна. Не искам да съм като тях. Предпочитам да стоя и да си говоря с мрачният Кристиан Озера, отколкото да клюкарствам с другите морои - казах и повдигнах рамене. Ако исках, щях да го направя, но знаех, че те щяха да се държат добре с мен защото съм последната от рода Драгомир, не защото съм самата себе си.
Lissa
Lissa
The Big Boss
The Big Boss

Брой мнения : 27
Reputation : 0
Join date : 06.05.2011
Age : 28
Местожителство : Тук-там

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Christian Ozera Нед Май 15, 2011 1:37 pm

Засмях се ,харесваше ми лекото и непринудено поведение,нарече,ме мрачен,с което предизвика,нова усмивка на лицето ми.
- Така е-потвърдих думите ѝ.
- Те никога няма да видят,хората в нас,а само фамилиите ,които представляваме,по това си приличаме.С тази разлика,че ти си от една от най-уважаваните фамилии и твоята компания е една от най-желаните,а с мен е точно обратното-казах нерадостно.Исках да изпитам,някаква ревност,към това крехко момиче,ярост,че тя е всичко което аз не съм,но сама като я гледах,толкова слаба и невинна,не можех.
Christian Ozera
Christian Ozera
Moroi King Family
Moroi King Family

Брой мнения : 25
Reputation : 0
Join date : 13.05.2011

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Lissa Нед Май 15, 2011 1:47 pm

-Може да е така, но аз не желая компанията на някакви мазници - казах и го погледнах. И видях в него просто морой, незаслужил държанието на другите, само заради пътят, който родителите му са избрали да поемат. Е, явно и двамата бяхме от две отречени фамилии. Озера, поради ясни причини и Драгомир, заради това че бях само аз, което ми тежеше. Винаги когато се споменеше или аз самата си спомнях тази подробност се сещах за брат си.
-Елементът ти е огън, нали? - попитах го, за да не зацикли разговорът.
Lissa
Lissa
The Big Boss
The Big Boss

Брой мнения : 27
Reputation : 0
Join date : 06.05.2011
Age : 28
Местожителство : Тук-там

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Christian Ozera Нед Май 15, 2011 2:04 pm

Харесах начина и на мислене,защото беше същия като моя.
- Да Огън е,искаш ли да ти покажа ?-но не дочаках отговорът ѝ.
- Ръката ми пламна,или поне така изглеждаше,постепенно,едно огнено кълбо,се завъртя,в ръката ми и се издигна нагоре-тя ме гледаш се интерес.
- Мога и повече,но това място,може да пострада.Ами ти доколкото знам,не си специализирала в нещо,нима нямаш елемент ?-Не можех да го повярвам.
Christian Ozera
Christian Ozera
Moroi King Family
Moroi King Family

Брой мнения : 25
Reputation : 0
Join date : 13.05.2011

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Lissa Нед Май 15, 2011 2:12 pm

Наблюдавах го с интерес, като погледът ми следеше огненото кълбо. Може би щях да специализирам с огън, не знаех след като не бях открила елемента си. Можеше да е всеки един.
-Изглежда нямам - казах и повдигнах рамене.
-Издънка на природата съм - пошегувах се. Надявах се да открия магията в себе си, рано или късно. Честно да си призная, не исках да съм без елемент, макар че не познавах морои, които да не са специализирали.
Lissa
Lissa
The Big Boss
The Big Boss

Брой мнения : 27
Reputation : 0
Join date : 06.05.2011
Age : 28
Местожителство : Тук-там

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Christian Ozera Нед Май 15, 2011 2:37 pm

Тя наистина харесваше малката ми демонстрация,тогава започна да говори,за своя още не открит елемент.Усетих ,че се натъжава,за това се приближих и хванах ръката ѝ,за да ѝ дам увереност.
- Ще го откриеш,не се тревожи,може би дарбата ти е специална и изисква време-усмихнах се ,едва сега усетих,колко съм близко до нея и че я карам,да се чувства неудобно.Отдръпнах се.
Christian Ozera
Christian Ozera
Moroi King Family
Moroi King Family

Брой мнения : 25
Reputation : 0
Join date : 13.05.2011

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Lissa Нед Май 15, 2011 2:48 pm

Когато се приближи не усетих как инстинктивно стиснах леко ръката му и го пуснах чак когато се отдръпна.
-Може би.. или просто природата ме е пропуснала сред многото - повдигнах рамене. Е, досега съм била без елемент, още време нямаше да ми навреди. Досега и без да съм открила силата си се бях справяла. Просто щеше да е поредната.. седмица без елемент.
Lissa
Lissa
The Big Boss
The Big Boss

Брой мнения : 27
Reputation : 0
Join date : 06.05.2011
Age : 28
Местожителство : Тук-там

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Christian Ozera Нед Май 15, 2011 3:21 pm

- Не те е пропуснала !-казах твърдо и доста по -убедено от колкото всъщност бях.
- Лиса ,ъ ъ мога ли да те наричам така-бях преминал много директно към малкото ѝ име ,но тя беше толкова близка до моята душевност,чувствах,че можем да бъдем приятели,стига тя да го пожелаеше.
- Казах ти ,че си специална и че съвсем скоро ще откриеш елемента си ,не ми ли вярваш ?-Неусетно пак бях до нея,ама какво ми ставаше ?
Christian Ozera
Christian Ozera
Moroi King Family
Moroi King Family

Брой мнения : 25
Reputation : 0
Join date : 13.05.2011

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Lissa Нед Май 15, 2011 3:27 pm

Кимнах с глава, в знак на съгласие, че може да ме нарича така. Всъщност малко бяха хората, които ме наричаха с пълното ми име.
- Може би ти вярвам - казах и се усмихнах леко. Свих крака и обгърнах коленете си с ръце, като подпрях брадичката си. Замислих се.
-Ако е вода ще те видим колко ще си добър с огъня - казах и тихичко се засмях, но мястото също беше тихо и смехът ми отекна за няколко секунди на тавана.
Lissa
Lissa
The Big Boss
The Big Boss

Брой мнения : 27
Reputation : 0
Join date : 06.05.2011
Age : 28
Местожителство : Тук-там

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Christian Ozera Нед Май 15, 2011 3:40 pm

Смехът ѝ огласи стаята ,беше звучен и приятен ,а отдавна покрай мен никой,не беше се смял.Хареса ми ,това което стана.
- Да тогава ти ще гасиш огнените ми кълба,с вода,нали няма да си толкова лоша ?-погледнах я,очите ѝ бяха сини и излъчваха развеселеност,радвах се ,че я бях накарал да се усмихва.
Christian Ozera
Christian Ozera
Moroi King Family
Moroi King Family

Брой мнения : 25
Reputation : 0
Join date : 13.05.2011

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Lissa Нед Май 15, 2011 3:46 pm

Присвих устни и за секунди се направих на замислена.
-Да, тогава ще те саботирам - казах с уж сериозен тон.
Само че се съмнявах, че елементът ми ще е вода, засега нямаше никакви признаци, че ще е такъв.
-Аз, лоша? Не, няма такова нещо, ще съм същинско ангелче. - казах. Потиснах една прозявка, май ми се доспиваше, след като тази нощ не успях да мигна.

Lissa
Lissa
The Big Boss
The Big Boss

Брой мнения : 27
Reputation : 0
Join date : 06.05.2011
Age : 28
Местожителство : Тук-там

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Christian Ozera Нед Май 15, 2011 4:46 pm

Смеех се с нея,беше невероятно момиче ,не знаех от кога не се бях смял изобщо на нещо,така непринудено.Изведнъж видях,че и се доспива.
- Да те изпратя-казах спонтанно,като би направил добър приятел.Но изведнъж се осъзнах.
- Всъщност това е лоша идея,не е хубаво да те виждат с мен,какво ще си помислят,,ако те видят с аутсайдър.-наведох главата си.Болеше ме,че не можех да съм като тях.
Christian Ozera
Christian Ozera
Moroi King Family
Moroi King Family

Брой мнения : 25
Reputation : 0
Join date : 13.05.2011

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Lissa Нед Май 15, 2011 11:18 pm

-А как мислиш, дали ме интересува с кого ме виждат и какво ще си помислят - попитах го, като в тона ми се съдържаше отговорът.
-А и теб не трябва да те интересуват хорските шушукания - казах и се усмихнах. Когато наведе глава се приближих към него.
-Хайде, изпрати ме и да им натрием носовете. Кой казва, че Озера е аутсайдер - казах с усмивка и се изправих.
Lissa
Lissa
The Big Boss
The Big Boss

Брой мнения : 27
Reputation : 0
Join date : 06.05.2011
Age : 28
Местожителство : Тук-там

Върнете се в началото Go down

Малкият параклис Empty Re: Малкият параклис

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите